IYPT logo – left
Turnaj mladých fyziků
Fyzikální týmová soutěž středoškoláků
IYPT logo – right

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR     Jednota českých matematiků a fyziků     Fyzikální ústav AV ČR     Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT

Archiv: Výsledky 32. ročníku Turnaje mladých fyziků (2018/19)

Mezinárodní kolo - 32nd IYPT Poland

32nd IYPT Mezinárodní kolo se uskutečnilo v termínu 6. - 13. července 2019 v polském hlavním městě Varšavě.

ČR reprezentovalo vítězné družstvo z ústředního kola ve složení Tomáš Wolf (kapitán), Barbora Adamová, Anna Aronová, Karel Chwistek a Petr Skupien. Doprovod týmu tvořili Mgr. Zuzana Baďurová (1. vedoucí družstva) a Mgr. Dagmar Panošová, Ph.D. (2. vedoucí družstva, porotce) a Mgr. Stanislav Panoš, Ph.D. (člen IOC, nezávislý porotce). Jako nezávislý porotce působil prof. RNDr. Tomáš Opatrný, Dr. z UPOL.

Soutěžilo celkem 34 týmů. Naši zaujali 29. místo.

Výsledky ústředního kola

Ústředního kola v Opavě se zúčastnily čtyři týmy - GEKOM, GOH "Chleba s máslem Vol.2", MGO a TALNET. Po třech kolech se vítězem stalo družstvo Mendelova gymnázia, Opava, příspěvkové organizace pod vedením RNDr. Zuzany Baďurové.

Složení vítězného družstva:

Vítěz získává právo reprezentovat Českou republiku na světovém finále IYPT ve Varšavě.

Výsledková listina ke stažení: tmf.fzu.cz/32/pdf/hodnoceni_ck.pdf

Regionální kola - výsledky

Tři regionální kola proběhla v úterý 19.3.2019 v Praze a v Opavě.

Výsledkové listiny ke stažení:

Z každého regionálního kola postupuje do ústředního kola vítěz. Postupují tedy týmy GOH "Chleba s máslem Vol.2", MGO a TALNET.

Jako čtvrtý tým postupuje do ústředního kola jedno z družstev, která se umístila v regionálních kolech na druhém místě a které bylo úspěšným řešitelem regionálního kola. Postupuje tedy družstvo GEKOM.

Ústřední kolo proběhne ve dnech 15. – 17. 4. 2019 v Opavě. Utkají se v něm týmy GEKOM, GOH "Chleba s máslem Vol.2", MGO a TALNET.

Hodnocení povinných úloh

Hodnocení povinných úloh